Ubezpieczenie dziennego świadczenia szpitalnego w PZU

Gwarantuje wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu i łagodzi straty związane z przerwą w działalności zawodowej.

Grupowe ubezpieczenie dziennego świadczenia szpitalnego - pobyt na terenie RP (nazywane czasem ubezpieczeniem szpitalnym, leczeniem szpitalnym) gwarantuje wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu i łagodzi straty związane z przerwą w działalności zawodowej.

Ubezpieczenie gwarantuje:
  • Wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu od 2 dnia, spowodowany zachorowaniem lub wypadkiem wymagającym leczenia szpitalnego oraz porodem. Przez pobyt w szpitalu rozumie się leczenie w szpitalu, klinice lub izbie porodowej trwający min. 48 godzin.
  • świadczenie z tytułu pobytu w zakładach lecznictwa uzdrowiskowego w wysokości       
    - 50% świadczenia gdy pobyt rozpoczął się w okresie do 4 miesięcy po zakończeniu leczenia       
    - 25% świadczenia gdy pobyt rozpoczął się w okresie powyżej 4 miesięcy po zakończeniu leczenia szpitalnego jednakże nie dłużej niż w trakcie trwania umowy ubezpieczenia.

Dla kogo?

  • Dla osób, które nie ukończyły 70 roku życia.
  • Dla członków rodziny ubezpieczonego (małżonka/konkubenta, który nie osiągnął wieku 69 lat oraz dzieci do wieku 25 lat pozostające na utrzymaniu ubezpieczonego).
  • Po przekroczeniu wieku w wariancie rodzinnym możliwa dożywotnia kontynuacja ubezpieczenia w wariancie indywidualnym.
WariantŚwiadczenie wypłacane za dzień pobytu w szpitaluSkładka miesięczna
Wariant indywidualny   
Ochroną objęty jest ubezpieczony
50 zł15 zł
70 zł20 zł
90 zł25 zł
Wariant rodzinny   
Ochroną objęty jest ubezpieczony i jego rodzina
50 zł30 zł
70 zł40 zł
90 zł50 zł

Odpowiedzialność rozpoczyna się:

  • od drugiego dnia – w związku z obrażeniami doznanymi w wypadku
  • po upływie 3 miesięcy – w odniesieniu do chorób
  • po upływie 10 miesięcy – w odniesieniu do porodu lub powikłań ciąży licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po podpisaniu deklaracji zgody
  • w odniesieniu do osób, które mają przerwę w opłacaniu składki na ubezpieczenie świadczenia szpitalnego dłuższą niż 1 miesiąc lub zrezygnowały z ubezpieczenia, a następnie ponownie chcą przystąpić do ubezpieczenia ma zastosowanie 6 miesięczne moratorium. Przez moratorium należy rozumieć brak odpowiedzialności PZU SA za choroby, które występowały w ciągu 12 miesięcy poprzedzających podpisanie deklaracji zgody. Odpowiedzialność PZU SA z tytułu dziennego świadczenia szpitalnego w stosunku do tych chorób rozpocznie się po upływie 6 miesięcy od podpisania deklaracji zgody jednak pod warunkiem, że w ciągu tych 6 miesięcy ubezpieczony nie był poddany leczeniu, badaniom, farmakoterapii bądź nie zasięgał porady lekarskiej. W przeciwnym razie okres odroczenia wynoszący 6 miesięcy przesuwa się odpowiednio licząc od daty ostatniej porady lekarskiej.

Z odpowiedzialności wyłączone są pobyty w szpitalu zgodnie z wykazem chorób zawartych w Ogólnych Warunkach oraz w postanowieniach dodatkowych (m.in.: gruźlica, choroby psychiczne, nerwice, epilepsja, łuszczyca)

Zgłoszenia szkody

Przygotuj wymagane dokumenty:

  • Druk zgłoszenia szkody.
  • Kopia karty wpisowej leczenia szpitalnego /uzdrowiskowego.
  • Kopia dowodu osobistego.

Dokumenty możesz złożyć:

To ubezpieczenie w naszym stowarzyszeniu możesz zakupić tradycyjnie, tzn. za pomocą telefonu, email, korespondencyjnie lub w jednym z naszych biur.